Home > Etapy tour > Etapy tour 2020 > Pět dnů mimo civilizaci (20.- 24. 4. 2020)
 
"Pět dnů mimo civilizaci" 
 
20.- 24. 4. 2020
 
Naskytla se nám možnost využít pobytu v jedné z loveckých chat hluboko v lesích Králického Sněžníku. V době "koronavirové" a snaze každého být aspoň nějaký čas mimo města a obce, dál od lidí, natož takhle mimo civilizaci, byla tato nabídka k nezaplacení. Takže jsme krásných (vyšlo i skvělé počasí) a klidných pět dnů strávili na lovecké chatě Hubertka v nadmořské výšce 1130 mnm jenom při svíčkách a s kadibudkou ;o)
V plánu byl samozřejmě výstup na Králický Sněžník, ale i další vycházky po okolí Králičáku a po dalších loveckých chatách a chodníčcích. Občas se nám podařilo setkat se i s našimi divokými "sousedy". V některých místech se ještě nacházela celkem vysoká vrstva sněhu, ale jinak bylo po lesích už teď v dubnu velké sucho.
Parádní odpočinek na těle i na duši...

Ještě přiložím pár krásných řádků, které nám k této akci poslat jeden kamarád. Hezké, děkujeme!
Možná to bude znít jak z růžový knihovny, ale je něco lepšího než být na místě který milujete v horách co milujete s parťákem co je Vám s ním skvěle a dokonce je to ženská co milujete nebo chlap co ho milujete (nehodící pro Vaše pohlaví škrtněte) a s bábovkou co Vám chutná u kamen co hřejou díky dřevu co si předtím sami s chutí naštípete a pivem co Vám chutná si u toho připijete, buřta co voní si pak opečete, na hvězdy na obloze koukáte a je to ta nejlepší a největší obrazovka co se dá pořídit úplně zadarmo a bez elektriky a dá se na ní dívat celou noc? Za celých pět dní nepotkáte živou duši jinou než tu co máte rádi a nebo bydlí všude v lese kolem a nekecá, jen funí, štěká, či cvrliká a houká. Z kadibudky je výhled k nezaplacení, papíru dost, neštípe Vás jehličí do prdele a když si jdete lehnout, po místnosti neblikají nabíječky mobilů a foťáků, ale jen plameny z kamen, do uší Vám hraje praskání dřeva co voní jak při sekání, tak při hoření a tepla vydávání. Vy dva jste se prostě hledali až jste se našli a ještě si k tomu takhle užíváte.
K tomu se dá říct jediné - DO PRDELE já Vám to závidím :-), ale zároveň strašně moc přeju.


Níže několik fotek, kompletní fotogalerie pak na našem rajčeti

Pavel

 
  Turistická oblast Králický Sněžník   NPR Králický Sněžník