•  Úvod  •  Etapy Tour  •  Náš team  •  Kniha návštěv  •  Odkazy

Pavlův Blog > 30. 10. 2011

30. 10. 2012
Závěr sezóny
Tak Sudety dopadly nad očekávání. Ovšem respekt z tohoto závodu přetrvává dál :o)
Ve své kategorii jsem obsadil 31. místo, čas 7h 33 min 39 s, takže jsem se svým výkonem spokojený. Už od začátku závodu jsem si říkal, že musím jet rozumně, nepřepálit to. Možná jsem jel až příliš zadrženě, jelikož žádná výraznější krizovka se nedostavila. Teď už vím jak ta trasa vypadá, takže jestli se zúčastním i příští rok (myslím si že jo :o)), určitě bude cílem zlepšit čas, případně umístění. Když jsem se pak jel projet okolo bydliště, připadaly mě všechny cesty nějaký rovný :o)
Během podzimu jsem chtěl zúčastnit ještě několika závodů a tak dál probíhal intenzivní trénink.
Po Sudetech to ještě byla krátká horská časovka Klášterec n. O. - Adam. To bylo hodně rychlý, spíš takovej sprint do kopce, takže proti dlouhým maratonům velkej rozdíl v tempu.
Říjen už byl takový volnější, hned 1. října jsem jel s oušťákama ten jejich Pijatlon. Sice sranda akce, ale taky prestižní a náročný závod. Samozřejmě nemohl chybět ani ústecký šampion Jarda Kulhavý, pro kterého byl teprve toto vrchol sezóny! :o)
Pak už následoval poslední závod Nova Author Cup v Jizerkách. O proti Pijatlonu změna počasí o 180°a stal se z toho hodně těžkej závod. V nejvyšších partiích teplota kolem nuly, ledový déšť...
Už od 20 km jsem si každou chvíli říkal jestli to nemám zabalit. Ale jelikož to byl můj poslední letošní závod, dotrápil jsem to. A samozřejmě umístění tomu taky napovídalo.
Letos se mě dařilo odtrénovat vesměs to co jsem chtěl a vyzkoušel jsem si několik závodů. Dalo to zhruba 450 hodin tréninku+závody, 7740 km na kole, 303 km na běžkách, 45 km běh a 84 km pěší túry. Na to, že jsem téměř 10 let nesportoval jsem celkem spokojen. Super taky bylo, že mě nepotkalo žádné větší zranění (oděrky nepočítám :o)) ani žádné onemocnění.
Teď jsem si na listopad naplánoval 14 dnů až tři týdny volno, kdy bych si chtěl odpočinout a nějaká regenerace (masáže, bazén, termálko...). Od konce listopadu bych už chtěl začít s přípravou na příští sezónu. Takže bych toho měl mít na jaře v nohách víc než letos, kdy jsem začal až na začátku ledna a přál bych si, aby se moje výkonnost posunula ještě trochu výš...