Home > Etapy tour > Etapy tour 2020 > Polské Rychlebské hory (20.- 22. 8. 2020)
 
"Polské Rychlebké hory" 
 
20.- 22. 8. 2020
 
Chtěli jsme zase projet některé ty další polské traily a okouknout okolní kopce a přírodu na polské straně Rychlebských hor. K nocování jsme použili náš stařičký ford mondeo s "ložnicovou" plochou 2 m ;o)
Počasí přálo, takže super tři dny "zahraniční/příhraniční dovolené".
K projetí trailů jsme využili parkovací místo na sedle mezi městy Ladek Zdroj a Zloty Stok. V tomto místě hned tři traily začínají a také zpáteční části těchto trailů i končí. Takže taková hvězdicovka, kdy můžete vždycky při návratu využít své auto jako zasobárnu jídla, pití (my jsme třeba u auta poobědvali hermelín, rohlík a jednu plzínku :o)), případně nějakého převlečení. Jinak občerstvení lze využít třeba v Zloty Stok, kde je u trailu i jakýsi lanový park s občerstvením.
Z těch tří trailů co jsme jeli byl asi nejvíc super ten Orlowiec - už pěkně zarostlý do zdejší fauny a pěkné výhledy.
Dobrý byl i několikakilometrový sjezd do Zloty Stok a nespočtem klopenek. Jen je pravda, že některé jsou hodně zavřené, málo klopené, takže musíte kolo hodně zlomit abyste se vešli. Stejně tak i některé zatáčky ve stoupáních jsou fakt hodně zavřené!
Veškeré info k trailům, případně nějakému ubytování najdete níže na odkazu.
Další den jsme si zajeli k Otmuchovským jezerům, což byla proti předchozímu dnu vlastně úplná placka :o)
V tom super letním počasí jsme si ještě při zpáteční cestě odskočili na koupačku do zatopeného lomu Rampa u Rychlebských stezek ;o)

Pavel

 
  Mapa a profil trasy
     
  Singletrack Glacensis