www.tourdeczech.cz

 
 
 

|  Úvod  Etapy Tour  |  Náš team   |  Kniha návštěv   |  Odkazy  |

 

Etapy Tour > Etapy v roce 2014 > 19. 7.- 31. 7. 2014 - Beskydy 2014
 
19. 7.- 31. 7. 2014
"Beskydy 2014" (cyklo, pěší)
 
Letos jsme si pro naši dovolenou vybrali Beskydy, které jsme zatím ještě nenavštívili. Samozřejmě, že dovolená byla většinou na kole i když jsme si byli vědomi, že Beskydy jsou na kolo dost náročné - nahoru dolu. Chtěli jsme jezdit hlavně v okolí česko-slovenské hranice, takže spíš jsme cestovali v oblasti Javorníků. Proto jsme si i na ubytování našli něco relativně blíž k hranicím. Vybrali jsme si rodinný penzionek "U veselé lišky" pod Soláněm v horním okraji obce Hutisko-Solanec. A volba to byla skvělá! V penzionu panuje rodinná pohoda, vynikající domácí kuchyně a skvělé zázemí i pro cyklohosty. Tento penzion tak můžeme jenom doporučit.
První den pobytu jsme využili k obhlídce okolí penzionu a vzhledem k vedru, které zrovna panovalo, jsme vyrazili k vodě, trochu se zchladit a poválet u vody.
Pak už to bylo, kromě dvou dnů kdy pršelo, hlavně kolo a výjezdy za skvělou přírodou Valašska a parádními panoramaty zdejších kopců. Několikrát jsme zavítali i kousek za hranice se Slovenskem. Pravda, někdy to byl úprk před bouřkou nebo deštěm, ale šusťákovky jsme vytáhli jenom jednou, jinak to bylo vždy už od rána na krátký-krátký. Ale občas se zdejší bouřky ukázaly v plné parádě, naštěstí jsme se jim úspěšně vyhýbali ;o)
Během dvou dnů kdy nám pršelo jsme se byli podívat do Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm a další upršený den jsme zajeli do Štramberku a na hrad Hukvaldy.

Pavel

 
20. 7. 2014
První den po okolí penzionu a koupačka
 
První den našeho pobytu jsme vzhledem k počasí využili ke koupačce. Cestou na zdejší Balaton (v mapách je to tak uvedeno) v Novém Hrozenkově jsme si ještě prošli část Velkých Karlovic, okouknout nějaké ty stylové valašské chaloupky.

 

Inet: Informační centrum Zvonice Soláň
 


 
21. 7. 2014
Hřebeny Javorníků - 42 km / 911 m (cyklo)
 
Druhý den už vedro trochu opadlo a tak jsme natěšeni vyrazili na hřebeny hraničních Javorníků. Závěr - zdolání Velkého Javorníku nám ale zhatila bouřka, která řádila nejprve pod námi v údolí (na fotkách ze Stratence je to vidět) a pak se pomalu začala přesouvat k hřebenu. Ze sedla Gežov jsme to tedy preventivně zkrátili a na Kasárne (na slovenské straně) vyrazili přímo. A bylo to jen tak tak, jen jsme zaparkovali kola a zalezli do první restaurace, kterou jsme potkali, spustil se neskutečný liják v doprovodu blesků a hromů, že se klepala celá budova. Zhruba hodinu jsme přečkali než se to přehnalo a pak už jsme z Kasárne jenom sjeli po asfaltce do Velkých Karlovic, kde jsme měli zaparkované auto. Ve Velkých Karlovicích už bylo vidět jak vydatný déšť to byl...

 

Mapa: Mapa a profil trasy
Inet: Javorníky
 

 
22. 7. 2014
Valašské muzeum v přírodě - 9 km (pěší)
 
Dnes to byl, jak i předpovídaly "rosničky", upršený den a tak přišel na řadu plán Bé. A tím byla zdejší klasika - Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. A když už, tak komplet - prošli jsme si všechny tři části muzea i novou Jurkovičovu rozhlednu. Pěkná novostavba podle dobových plánů zdejšího architekta, který svoje dílo zanechal třeba na Pustevnách.

 

Mapa: Mapa a profil trasy
Inet: Valašské muzeum v přírodě
  
23. 7. 2014
Vsetínské Beskydy - 40 km / 1300 m (cyklo)
 
Třetí den už jsme zase osedlali naše bajky. Cílem dnešní trasy a zároveň i plánovaná občerstvovna byla horská chata Vsacký Cáp. Od chaty jsme projeli po červené hřeben Vsetínských Beskyd až na Soláň s parádními výhledy.

 

Mapa: Mapa a profil trasy
Inet: Turistická chata Vsacký Cáp
  

24. 7. 2014
Štramberk, Hukvaldy (pěší)
 
Přišel druhý (ale poslední) deštivý den, takže jsme zase vyrazili někam za "kulturou". Tentokrát jsme se zajeli autem podívat na hrad Štramberk a zdejší věž Trúbu. A samozřejmě, že jsme museli ochutnat i místní uši :o)
Odpoledne jsme ještě zajeli na další nedaleký hrad - Hukvaldy. Už i přestalo pršet, takže jsme si tady udělali pěknou procházku k hradu zdejší oborou. Hrad nás překvapil svojí rozlohou, ale i parádním výhledem do širokého okolí.

 

Inet: Město Štramberk
  Hrad Hukvaldy
 

 

25. 7. 2014
Pustevny - Radhošť - 48 km / 1121 m (cyklo)
 
A zase hurá na kola. Dnes jsme z penzionu vyrazili na jedny nejnavštěvovanější místa Beskyd. Lidí tady bylo opravdu neuvrekom, jak na Václaváku. Bodejď ne, když se dá až na Pustevny vyjet autem a nebo z Frenštátu lanovkou. S kolama nás tady moc nebylo, dalo by se to spočítat na jedný ruce. Běhen našich vyjížděk jsme lidí moc nepotkávali, za to tady to byl mazec. U zdejšího Radka (myšleno socha Radegasta) jsme si museli na focení dokonce vystát frontu :o)

 

Mapa: Mapa a profil trasy
Inet: Pustevny
Inet: Radhošť
 
 

26. 7. 2014
Hřebeny Javorníků - 41 km / 1382 m (cyklo)
 
Dnes jsme chtěli navázat tam, kde jsme hned během první vyjížďky prchali z hřebenu před deštěm. Autem jsme vyjeli na Kasárne a na hřebenu jsme se napojili v sedle Gežov kde jsme minule končili. Po červené hraniční hřebenovce jsme pokračovali až do Sedla pod Lemešnou kde jsme z hřebenu odbočili na modrou TZ a proplétali se mezi zdejšími loukami a osadami až do Makova (SK). Tady jsme v restauraci něco pojedli a cestou zpět do naší republiky jsme ještě navštívili rozhlednu Čarták (952m). Pak už po hranici přes Makovský průsmyk se zdejším partyzánem zpět do Kasárne.

 

Mapa: Mapa a profil trasy
Inet: Javorníky
 
 

27. 7. 2014
Marikovské traily - 25 km / 681 m (cyklo)
 
Na doporučení jsme dnes vyrazili trochu zatrailovat. Chtěli jsme se podívat na část Marikovských trailů na slovenské straně Javorníků. Traily vedou převážně po neznačených bývalých lesních chodníčcích, takže pro neznalé bez gpsky se trochu obtížněji nalézají. Ale asi i díky tomu tady málo kdy někoho potkáte, my jenom jednu srnku :o) Sice jsme dnes najeli jenom 25km, ale zdejší traily nejsou ničím jednoduchým co se dá proletět nějakou velkou rychlostí a navíc člověk "musí" často zastavit a kochat se tou parádní přírodou a zdejšími výhledy.

 

Mapa: Mapa a profil trasy
Inet: Bike Resort Valašsko
 

 

28. 7. 2014
Lysá hora - 41 km / 1100 m (cyklo)
 
Když už jsme byli v Beskydech, nemohli jsme zapomenout naplánovat jednu trasu i na Lysou horu. Vyráželi jsme z Ostravice, ale cíl jsme kvůli ženoucí se bouřce udělali po sjezdu z Lysé hory ve Frýdlantu nad Ostravicí a k místu kde jsme měli auto dojeli vlakem. Ale zmokli jsme jenom když jsme nakládali kola do vlaku :o)

 

Mapa: Mapa a profil trasy
Inet: Beskydské informační centrum
 
 

29. 7. 2014
Rozhledna Miloňová - Kyčerka - 45 km / 1583 m (cyklo)
 
Závěrečná, ale nejnáročnější vyjížďka do hřebenů po okolí Velkých Karlovic. Dnes to bylo pořád nahoru dolu s nastoupanými 1583 metry! Po večerních deštích to dnes navíc bylo i celkem s blátíčkem. Na závěr jsme ještě prubli Bike park na Kyčerce ve Velkých Karlovicích.

 

Mapa: Mapa a profil trasy
Inet: Bike Park Kyčerka
 
 

30. 7. 2014
Cyklostezka Bečva - 60 km / 210 m (cyklo)
 
Dnes to byla poslední vyjížďka před zítřejším odjezdem domů a tak jsme si po těch pěti dnech v kuse v kopcích dopřáli regenerační etapu. Vyrazili jsme z Velkých Karlovic po zdejší cyklostezce podél Vsetínské Bečvy až do Vsetína a pak zase zpět. Totální placka s celkovým převýšením 210m :o)

 

Mapa: Mapa a profil trasy
Inet: Cyklostezka Bečva
  

 
  [CNW:Counter]

© Tour de Czech 2009 | Design by Pavel.ct